web design articles

مقالات

اهمیت داشتن وب سایت

داشتن وب سایت  در دنیای امروز چیزی عادی و در بیشتر موارد لازم و حتی گاهی حیاتی است. دنیای امروز دنیای رقابت است و از هیچ فرصتی نباید گذشت. دیگر دوره شیوه‌های سنتی معرفی تبلیغات و فروش کالا به اتمام رسیده است، داشتن وب سایت یکی از راه هایی است که بسیاری از کسب و کارها می توانند انجام دهند تا در دنیای اینترنت و عصر ارتباطات حضور پررنگ تری داشته باشند و به این وسیله بتوانند هم کسب و کار و خود را جهانی کنند و هم به تعداد مخاطبین و مشتریان خود بیفزاید.

در این مقاله سعی شده چند نمونه از مواردی که اهمیت داشتن وب سایت را نشان می دهد اشاره شود.اهمیت داشتن وبسایت

1- فراگیری اینترنت:

سال ۲۰۱۷ متحده آمریکا مصرف کنندگان از اینترنت حدود ۴۵۴ میلیارد دلار برای خود محصول و خدمات پرداخت کردند. این میزان درآمد با سال ۲۰۱۶ حدود ۱۶ درصد افزایش داشته است. این رقم به بیش از ششصد و هشتاد و چهار میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید.

طبق گزارشاتی از سوی موسسات تحقیقاتی در ژانویه ۲۰۱۸ تعداد کاربران اینترنت از مرز ۴ میلیارد گذشت. نیمی از جمعیت جهان حالا دارند از اینترنت استفاده می کنند. در حال حاضر کاربران اینترنتی در آمریکا و کانادا بیش از ۸۸ درصد از جمعیت را تشکیل می دهند که در ایران نیز این آمار به بیش از ۴۰ میلیون کاربر رسیده است.

2- هزینه های پایین:

نسبت به سایر ابزارهای ارتباطی در قدیم برای داشتن مشتری باید هزینه بسیار بالای مصرف می‌شد، تا در بین یک تعداد بسیار زیادی از مردم موضوع منتشر می‌شد. اما امروزه به لطف  اینترنت و هشتگ ” # ” در شبکه‌های اجتماعی این موضوع بسیار تغییر کرده است. همیشه برای راه اندازی یک فروشگاه هزینه های بسیار زیادی از جمله هزینه اجاره و یا خرید مکان فروشگاه، تجهیزات حقوق کارکنان و … گریبانگیر افراد است. در تجارت الکترونیک شما فقط به یک طراحی سایت حرفه ای نیاز دارید.

3- فروشگاه بدون محدودیت:

شما با داشتن وب سایت در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته در کنار مشتری هستید. حتی در زمان هایی که در مسافرت و یا در خواب هستید وب سایت شما در حال معرفی خدمات و محصولات شما به مشتری است. این مزیتی است که با راه اندازی کسب و کار آنلاین و داشتن وب سایت بدست خواهید آورد.

4- بازاریابی آسان:

قطعا  تبلیغات در دنیای اینترنت راحت تر پرواز تر و سریعتر خواهد بود همچنین با استفاده از خدمات گوگل اد – ادوردز Adwords- و سئو-SEI- سایت می توان به کسب و کار اینترنتی رونق بیشتری داد.خدمات گوگل ادز سیستم تبلیغاتی گوگل بوده که یک سایت با پرداخت هزینه و شارژ حساب کاربری خود، می تواند با کلمات کلیدی خود، در صفحه اول جستجو قرار گیرد. تا زمانی که حساب کاربری شما دارای اعتبار باشد این تبلیغات ادامه پیدا کرده و افراد بیشتری وارد وبسایت شما می شوند

5- کسب درآمد جانبی:

با داشتن وب سایت می توانید علاوه بر معرفی خدمات خود در آمد های جانبی دیگری مثل درآمد از طریق تبلیغات نیز داشته باشید.

6- برند سازی:

برندینگ یکی از موضوعاتی است که حتی در کسب و کارهای سنتی باید به آن توجه نمود. دلیلش هم به این برمی‌گردد که شما در هر حوزه‌ای که فعالیت می کنید مسلما رقیب های بزرگ و کوچک زیادی وجود دارد. لذا اگر به محصول خودتان فقط به کیفیت توجه نمایید یعنی بازی رقابت در افزایش سهم بازار را به رقبا واگذار کرده اید. بنابراین لزوماً توجه به داشتن وب سایت از اهمیت خاصی برای برندینگ برخوردار است. پس پایه اول برندینگ  آنلاین فقط و فقط با داشتن وب سایت ممکن است.

فهرست