web design articles

مقالات

اهمیت امنیت سایت

امنیت سایت چیست؟

در ابتدا باید بدانیم امنیت وب سایت چیست امنیت وبسایت به شرایط گفته می‌شود که سایت با وجود خدمات‌دهی معمول خود در بالاترین سطح ایمنی قرار داشته باشد. و سطح آسیب‌پذیری سایت در پایین ترین حد ممکن باشد. البته امنیت سایت به موارد بسیار زیادی وابسته است.

شاید تصور کنید که اطلاعات وب سایت شما ارزش دزدیده شدن و هک نمودن را ندارند اما باید توجه داشته باشید که همه سایت ها همیشه در معرض حملات هکرهای اینترنتی هستند. از این رو امنیت سایت ها امروزه هرچه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

دلایل امنیت وب سایت در چیست؟

امنیت وب سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است می‌توان عنوان نمود که اساسی ترین عامل فعالیت معمول ثبات و پایداری و اعتبار در نظر مخاطبین امنیت سایت است متاسفانه مدیران و مسئولین سایت ها اهمیت زیادی برای امنیت وب سایت چه در میان سایت های کوچک و یا سایت های بزرگ و معتبر قائل نیستند

امنیت سایت

اکثراً تصور می‌کنند که هدف نفوذ های امنیتی سرقت اطلاعات و یا از سرویس خارج نمودن وب سایت ها است در صورتی که هدف اصلی هکرها استفاده از وب سرور در جهت منافع شخصی خود می باشد. در اکثر مواقع هکرها تلاش می‌کنند با استفاده از سرویس‌های امنیتی یک ایمیل سرور راه اندازی کنند و اقدام به ارسال ایمیل های تبلیغاتی در حجم انبوه نمایند در بعضی مواقع نیز از وبسایت ها جهت بارگذاری فایل های غیر قانونی استفاده می کنند.

متاسفانه چه در میان سایت های کوچک یا سایتهای بزرگ و معتبر مدیران و مسئولین سایت ها اهمیت زیادی برای امنیت سایت  قائل نیستند. اگر سایتی تا کنون هک نشده به معنی ایمن بودن سایت نیست. شاید دلیل عدم تلاش برای هک و یا نفوذ به آن وبسایت باشد.

اهمیت و ارزش امنیت سایت زمانی مشخص می‌شود که سایت تحت حملات قرار می‌گیرد. تعداد و روش های هک و نفوذ به سایت ها بسیار متنوع بوده و مقابله در برابر بیشتر آنها نیازمند اقدامات مستمر و جدی می‌باشد. همواره مراقبت و البته رسیدگی پی‌درپی در ارتقای امنیت سایت  مثمر ثمر خواهد بود. در ادامه به نکاتی که برای بالا بردن امنیت سایت بسیار مهم است اشاره می کنیم.

site security

استفاده از هاست های معتبر و ایمنی هاست سایت خود را از شرکتهای معتبر و قابل اعتماد تهیه کنید وجود بستریم وجود فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری استفاده از آنتی ویروس ها و آنتی اسپم ها و کان و پیکربندی حرفه ای سرور ها نقش اساسی در برخورد با حملات سایبری ایفا می کند در زمان خرید هاست به به اعتبار شرکتی که از آن هاست را تهیه می کنید توجه کنید.

از سیستم مدیریت محتوا و قالب ها و افزونه های اصل استفاده کنید.هرگز سعی نکنید برای عدم پرداخت  مبلغ اندکی سایت خود را در معرض نفوذ حملات هکرها  قرار دهید.اکثر سیستم های رایگان از نظر امنیتی قابل اطمینان نیستند. این فایلهای رایگان حتی اگر خود مستعد و حاوی انواع بدافزارها نباشند در درازمدت برای سایت شما مشکلات زیادی را به همراه خواهد.
از رمز عبور قدرتمنداستفاده کنید. یکی از مواردی که باید به آن توجه کنیم رمز عبور است. مناسبتر است که رمز عبور بیش از ۸ کاراکتربوده و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی، اعداد و کاراکتر هایی مانند # ،% ،$ و…باشد .

فهرست