web design articles

مقالات

چگونه به سایت خود شخصیت دهیم

در صورتی که بخواهید از سایت سایر رقیبان خود جایگاه بالاتری داشته باشید، این مهم را در نظر بگیرید که شخصیت سازی را در سایت خود لحاظ کنید. سعی کنید با مهارت و دانش خود با مخاطبین ارتباط عاطفی ایجاد کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی روش هایی جهت شخصیت سازی سایت بپردازیم.

هدف خود را تعریف کنید

در ابتدا خواسته بازدیدکنندگان را مد نظر داشته باشید. شخصیت سازی سایت عواطف مخاطبین را تحت تاثیر قرار می دهد. هرگاه بتوانید طراحی عاطفی را در هدف خود دخیل کنید قادر خواهید بود با کاربران ارتباط احساسی بیشتری برقرار کنید.

زمانی که بتوانیم این ارتباط را به صورت درست طرح ریزی کنید، همانند این است که کامپیوتر که نقش واسطه را در این بین ایفا می‌کند حذف شده و به سایت شما شخصیت انسانی می‌دهد، که مخاطبین می توانند بهتر با آن ارتباط برقرار کند. برای دستیابی به این مهم یک راه موثر شبیه‌سازی تعاملات روزمره است و البته می توانید از سایت های بازدید بالا نیز الگو گرفته و راهکارهای موفقیت آنها را در تعامل با مخاطبین به کار بگیرید.

گرافیک تاثرگذارترین رکن یک سایت

قرار دادن المان های بصری سایت نقش مهم و چشمگیر در شخصیت بخشیدن به سایت شما دارد سعی کنید. از تکنیک ها و اصول طراحی استاندارد استفاده کنید. « مطالعه مقاله اهمیت ظاهر سایت را به شما توصیه می کنم. »

شخصیت سایت

بسته به نوع کسب و کاری که دارید ایده های مناسب و خلاقانه برای سایت خود در نظر بگیرید سعی کنید سایت های معروف و پربازدید را دنبال کنید اما هرگز مشابه آنها نباشید بزرگترین امتیاز شما منحصر به فرد بودن شماست از تکنیک های جدید نترسید اما در نظر بگیرید که می توانید با کمک پارامترهای چون رنگ، تصاویر، چیدمان و … را برای سایت شخصیت جذابی خلق کند. اما فراموش نکنید که همواره در پی القای پیام مناسب با حوزه کاری سایت باشید.

شخصیت دهی به سایت

رنگ

رنگها بزرگ ترین تاثیر را در خلق احساسات مختلف در مخاطبین دارند. به طوری که هر رنگ حسی را در مخاطب القا می کند. هیجان، شور، و اشتیاق، جذب، آرامش، اطمینان و … احساساتی هستند که از رنگ ها می گیریم. طیف رنگ ها هر کدام این اشاره به مفاهیم مختلفی دارد که با  در نظر گرفتن روانشناسی رنگها می توان از اثر رنگ‌ها در شخصیت‌پردازی سایت استفاده کرد.

منحصر به فرد بودن

همواره از ترکیب المان هایی که یکتا هستند استفاده کنید. سعی نمایید مطالب سایت شما بکر و تازه باشند از جملات و اصطلاحات خلاصه و جالب که توجه مخاطبین را جلب می‌کنند استفاده کنید مطالب به روز و اخبار موثق را در سایت خود درج کنید. اجازه دهید سایت شما به عنوان سایتی با پشتیبانی قوی  مطرح شود. در عین حال راحتی و در دسترس بودن مطالب را برای کاربران میسر کنید و از آشفتگی مطالب بپرهیزید.

فهرست